Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Frekwencja w kościołach

Ilu wiernych chodzi na niedzielną Mszę świętą i ilu przystępuje do Komunii Świętej? Sprawdzały wczoraj parafie diecezji łomżyńskiej. W kościołach odbywało się liczenie wiernych. Przy wejściu do świątyń stali ministranci, którzy liczyli wchodzących mężczyzn i kobiety. Następnie notowali, ile osób przystępuje do Sakramentu Eucharystii.

W ostrołęckiej parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na wczorajszych Mszach św. frekwencja wyniosła 34,5 proc. Na 11 300 wiernych do kościoła przyszło łącznie blisko 3 900 osób, a do Komunii św. przystąpiło około 1 300 wiernych. Na Mszy było więcej kobiet niż mężczyzn, panie częściej przystępowały też do Komunii św. Proboszcz parafii, ks. infułat-Zygmunt Żukowski podkreśla, że wczorajszy dzień był mało sprzyjający do uczestnictwa we Mszach św.

Około 44 proc. wiernych pojawiło się wczoraj na Mszach w parafii myszynieckiej pw. Trójcy Przenajświętszej. W kościele na 7,5 tyś wiernych, w niedzielnych modlitwach uczestniczyło blisko 3 350 osób, a 1 100-o przystąpiło do Komunii św. Mówi proboszcz parafii, ksiądz Zbigniew Jaroszewski.

Przypomnijmy, że liczenie wiernych odbywa się od 1980 roku i ma na celu poznanie religijności i pobożności Polaków.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę