Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Mniejsza kasa w budżecie Łomży

Niespełna 170 mln zł przychodów i o niemal 4 mln większe wydatki – to podstawowe wskaźniki przyszłorocznego budżetu Łomży. Prezydent Jerzy Brzeziński właśnie przedstawił plan dochodów i wydatków miasta na 2007 rok. Zapowiada się, że do dyspozycji będzie znacznie mniej pieniędzy niż było w tym roku.

Dochody  budżetu Łomży na 2007r zostały oszacowane na kwotę 169 mln 830 tys 986 zł. To o 12% mniej niż wyniosą one w tym roku. Najbardziej ubędzie nam pieniędzy z funduszy unijnych. O ile w tym roku środki z Unii Europejskiej na dofinansowanie inwestycji miejskich wyniosą ponad 17 mln zł, to w przyszłym roku będzie to niespełna 1,6 mln zł. Dodatkowo zmniejszą się także tzw. dochody własne Łomży, które według planu na 2007 rok mają wynieść 66,6 mln zł, a w tym roku wyniosą aż 77,5 mln zł.
Ze struktury planowanych dochodów budżetu wynika, że największą część budżetu 41,61% stanowić będą subwencje, niewiele mniej bo 39,22% dochody własne, a dalej są dotacje 18,20%. Środki unijne wynieść mają zaledwie 0,97% wpływów do kasy miasta..

Mniejsze dochody oznaczać też będą mniejsze wydatki. Przedłożone potrzeby wydatkowe na 2007 rok wyniosły kwotę ponad 180 mln zł, ale „z uwagi jednakże na ograniczone możliwości finansowe 2007 roku uwarunkowane przyznaniem niższych dotacji na etapie planowania budżetu, spłatą zaciągniętych zobowiązań finansowych oraz  stosowane zwolnień w podatku od nieruchomości zgodnie z podjętymi uchwałami Rady Miejskiej, nie pozwalają na pełne zabezpieczenie potrzeb”.
Ostatecznie wydatki budżetowe zostały ścięte do kwoty 173 mln 677 tys 450 zł. Na realizację  zadań bieżących pójdzie z tego ponad 148 mln zł., a pozostałe 25,5 mln to wydatki inwestycyjne i modernizacyjno-remontowe.

Opracowany projekt budżetu na 2007 roku jest planem finansowym, który jest podstawą do funkcjonowania miasta do czasu jego uchwalenia przez Radę Miejską.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę