Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Pepees zainwestuje w produkcję bioetanolu

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia o zamiarach wejścia łomżyńskiego Pepees-u w produkcję biopaliw. Spółka poinformowała o zamiarze budowy w Łomży fabryki skrobi zbożowej oraz budowę wydziału skrobi modyfikowanych. Te inwestycje umożliwią wyprodukowanie m.in. bioetanolu. Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą około 70 mln zł, a okres realizacji tych inwestycji wyznaczono na lata 2007-2009. Pepees liczy, że m.in. dzięki budowie fabryki bioetanolu przychody spółki do 2009 roku wzrosną do 129 mln zł.

Pieniądze na inwestycje będą pochodziły ze sprzedaży części akcji  Browaru Łomża. Pepees chce spółkę córkę wprowadzić na Giełdę Papierów Wartościowych.
"Chcemy zachować pakiet kontrolny w tej spółce" - powiedział Andrzej Kiełczewski prezes Pepees SA na konferencji prasowej w siedzibie GPW w Warszawie, dodając, że do giełdowego debiutu tej spółki dojdzie w II kwartale 2007 roku.
Pepees podał, że w ramach nowej strategii na lata 2007-2011 planuje budowę fabryki skrobi zbożowej oraz budowę wydziału skrobi modyfikowanych.
Budowa fabryki skrobi zbożowej umożliwi wyprodukowanie m.in. glutenu i bioetanolu, a wydziału skrobi modyfikowanych - preparatów skrobiowych dla przemysłu spożywczego.
Obie inwestycje zostaną zlokalizowane na terenie spółki.
Pepees podał, że między innymi dzięki tym inwestycjom jego przychody ze sprzedaży wzrosnąć mają w 2007 roku do 73,7 mln zł, w 2008 roku do 79,4 mln zł, a w 2009 roku do 128,8 mln zł.
Prognoza na 2011 roku zakłada osiągnięcie 147,3 mln zł przychodów.

W 2005 roku przychody Pepeesu wyniosły 68,4 mln zł, a całej grupy kapitałowej 175,2 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę