Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Podlascy rolnicy składają najwięcej wniosków o dopłaty.

Podlascy rolnicy złożyli dotychczas najwięcej w kraju wniosków o unijne dopłaty bezpośrednie. Dziennie do biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Podlasiu trafia około 3 tysięcy wniosków. Złożyło je do tej pory 35 procent rolników i jest to najlepszy wynik w kraju, przy średniej krajowej 20 procent. Dyrektor podlaskiego oddziału Agencji - Wojciech Szczepkowski - ocenia, że jeśli takie tempo składania wniosków utrzyma się, to nie ma obaw, że rolnicy nie zdążą ze składaniem wniosków o dopłaty.

Choć Podlasie przoduje pod względem liczby złożonych do tej pory wniosków to są obawy, że niektórzy rolnicy z powodu niechęci do Unii w ogóle nie zamierzają składać wniosków . Jest to błędne rozumowanie ponieważ nie jest to specjalny luksus tylko rekompensata z powodu utraconych, a istniejących wcześniej dopłat np. do mleka czy paliwa. W takiej sytuacji rolnicy bez skrupułów powinni złożyć wnioski o dopłaty unijne - mówi dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego - Eugeniusz Stefaniak Rolnicy ze wszystkich podlaskich gmin z wyjątkiem Czyżewa i gmin miejskich mogą składać wnioski na dopłaty z tytułu wsparcia działalności rolniczej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania. W zależności od kategorii ziemi będą to dopłaty od 38 do 57 Euro do jednego hektara.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę