Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Tablica Narodowych Sił Zbrojnych w Par. Św Andrzeja Boboli w Łomży

Poświecenie Tablicy Narodowej Sił Zbrojnych – Okręgu Łomża odbyło się w Parafii Świętego Andrzeja Boboli w Łomży. W uroczystości udział wzięli kombatanci, przedstawiciele Narodowych Sił Zbrojnych z Łomży, przedstawiciele służb porządkowych , a także władze miasta i parafianie. Uroczystą mszę święcą sprawował pasterz Łomżyński Biskup Stanisław Stefanek, który w świątecznej homilii podkreślił wymiar wartości patriotycznych w życiu człowieka o których nie można zapominać.

Święty Wojciech i Święty Brunon patronują nad ładem hierarchicznym w Ojczyźnie, Św Stanisław Biskup męczennik jest patronem spraw i ładu moralnego, natomiast Św. Andrzej Bobola patronuje nad ładem ekumenicznym i niepodległościowym, dlatego właśnie doszło do ufundowania tej tablicy przez łomżyńskich przedstawicieli Sił Zbrojnych – powiedział proboszcz parafii ks Andrzej Popielski.

Tablica zostanie umieszczona w specjalnie wydzielonej kaplicy poświęconej Narodowym Siłom Zbrojnym w budującej się świątyni pw Świętego Andrzeja Boboli w Łomży. Będzie to druga taka kaplica w Polsce. Pierwsza znajduje się na w Sanktuarium Narodu Polskiego w Kałkowie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę