Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ostatniej doby w województwie podlaskim udało się zebrać 51 opakowań corhydronu

Policjanci dotarli do większości z 330 podlaskich aptek, by zdobyć dane osób, które kupiły lek corhydron. W niektórych partiach tego leku, który miał między innymi pomagać alergikom - okazało się że jest bardzo silny specyfik używany podczas operacji. Zażywanie jego może nawet doprowadzić do śmierci. Po otrzymaniu danych osób, policja prosi je o zwrot tego leku funkcjonariuszom lub bezpośrednio do apteki. Pacjent otrzymuje zaświadczenie. Ostatniej doby udało się zebrać w regionie prawie 51 opakowań wszystkich partii corhydronu. Najwięcej tego leku trafiło do aptek łomżyńskich - informuje Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny Jan Chlabicz.

Poza corhydronem wstrzymano także dystrybucję dwóch partii chlorsuccillinu, specyfiku używanego podczas zabiegów chirurgicznych do zwiotczania mięśni. Znalazł się zamiennie w feralnych partiach corhydronu. Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny dodaje, że chlorsuccillin znajduje się tylko w szpitalnych aptekach i wszystkie hurtownie o wstrzymaniu dystrybucji dwóch partii tego leku są już poinformowane. Przypominamy, że w każdym mieście powiatowym w regionie wyznaczono, poza dotychczas pracującymi całodobowo, dodatkowe dyżurne apteki, w których o każdej porze można oddać lek corhydron. Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Białymstoku Jan Chlabicz przypomina, że obowiązek przyjmowania od pacjentów niebezpiecznego leku spoczywa na każdej czynnej aptece. Farmaceuci wydają zaświadczenia zawierające imię, nazwisko i adres pacjenta zwracającego lek oraz ilość oddanych opakowań, aby zabezpieczyć w ten sposób ewentualne roszczenia finansowe.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę