Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Architekt na wolności

Andrzej Z. były architekt miejski Łomży przed kilkoma dniami wyszedł z aresztu tymczasowego za poręczeniem majątkowym. Były wysoki funkcją urzędnik miejskiego ratusza spędził w areszcie ponad 4 miesiące. Trafił tam pod koniec czerwca. Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła mu zarzut przyjęcia 10 tys. zł łapówki od przedstawiciela kieleckiej firmy developerskiej, która w Łomży przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego chce wybudować hipermarket.

Do przyjęcia łapówki doszło latem w 2004 roku. Za 10 tys zł Andrzej Z. miał okazać pomoc w zdobywaniu pozytywnych decyzji administracyjnych odnośnie lokalizacji hipermarketu w Łomży.  
Kaucja jaką musiano wpłacić aby były architekt miejski opuścił areszt wynosiła 10 tys zł.  Poza tym zastosowano wobec niego dozór policyjny i zakaz zajmowania funkcji w administracji.
Ewa Piotrowska rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, która prowadzi postępowanie w tej sprawie podkreśla, że Andrzej Z. Przyznał się do zarzucanym mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia i wniosek o dobrowolne poddanie się karze.    
Decyzja o zwolnieniu Andrzeja Z. z aresztu za kaucja zapadła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu wyszedł on na wolność. Wraz z nim z aresztu wyszedł także Andrzej P. z firmy Echo Invesytment, który dawał łapówkę.  

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę