Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Kolno: Spór o Apel Poległych

Kto ma prowadzić Apel Poległych podczas Święta Niepodległości w Kolnie? Miejscowa Solidarność twierdzi, że zgodnie z tradycją prowadzącym powinien być prezes koła Armii Krajowej, Marian Kulas. Burmistrz Kolna Mieczysław Śniadach wskazuje zaś, że powinni to zrobić harcerze.

Spór między kolneńskim oddziałem NSZZ Solidarność a burmistrzem miasta w sprawie Apelu Poległych rozgorzał na dobre. Przewodniczący kolneńskich struktur Solidarności Andrzej Charubin twierdzi, że próba odsunięcia związku i koła AK od obchodów Święta Niepodległości ma charakter polityczny. - To gra przedwyborcza Pana burmistrza, który dzień później będzie startował w wyborach – uważa Andrzej Charubin.

Prezes koła AK w Kolnie, Marian Kulas czuje się urażony faktem, że został odsunięty od prowadzenia Apelu Poległych podczas Święta Niepodlegości. Wskazuje przy tym na swój wieloletni, aktywny udział w obchodach święta i przeszłość wiernego żołnierza Armii Krajowej.

Innego zdania jest burmistrz Kolna, Mieczysław Śniadach, który twierdzi, że prezes AK w ubiegłym roku nie powiedział podczas Apelu tego, co przygotowali mu urzędnicy. Podczas swojego przemówienia nie wymienił kilku organizacji, które później, oburzone, zgłaszały się do burmistrza.

Burmistrz Kolna zapewnia, że prezes koła Armii Krajowej w Kolnie będzie mógł podczas uroczystości zabrać głos. Obchody Święta Niepodległości w Kolnie odbędą się w sobotę przy tamtejszym starym cmentarzu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę