Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wicedyrektor Domu Dziecka z Łomży - odwołana

Wicedyrektor łomżyńskiego domu dziecka straciła pracę - los dyrektora rozstrzygnie się jutro. Odwołanie ze stanowiska zastępcy dyrektora Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Łomży to efekt pisma, które wpłynęło do prezydenta Łomży. Pracownicy zarzucają w nim dyrekcji placówki niewłaściwe zachowanie wobec podopiecznych i picie alkoholu.

Bezpośrednim powodem złożenia pisma do Ratusza było zachowanie zastępcy dyrektora sprzed kilku dni. Według informacji pracowników wicedyrektor miała przyjść pijana do pracy - mówi zastępca prezydenta Łomży, Krzysztof Choiński. W piśmie 10 pedagogów informuje o całym zajściu prezydenta. Zarzucają także dyrekcji szereg innych nieprawidłowości. "Częste nadużywanie alkoholu w placówce i podczas pełnienia dyżuru, niewłaściwe postawy wychowawcze wobec dzieci poprzez zastraszanie i wywieranie presji psychicznej na dzieciach, stosowanie mobbingu wobec pracowników, upokarzające rozmowy, zarzucenie kłamstwa i wymuszenie oddziaływań wychowawczych, niezgodnych z etyką pedagogiczną wobec dzieci. Dyrektor placówki, Krzysztof Lasek informację o zdarzeniu dostał od wychowawców. Ale jak mówi po przeprowadzonym przez niego dochodzeniu sprawa nie jest taka jednoznaczna. Dyrektor został dzisiaj wezwany do Ratusza, żeby wyjaśnić sytuację. Jednym z rozwiązań sugerowanych przez prezydentów było odwołanie pani wicedyrektor. Krzysztof Lasek podjął taką decyzję. Czy i on podzieli los swojej zastępczyni? Decyzję w tej sprawie Ratusz podejmie po spotkaniu prezydenta Choińskiego z radą pedagogiczną Domu Dziecka. Spotkania zaplanowane jest na jutro
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę