Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyński Sąd nie chce prowadzić całej sprawy korupcji w suwalskim wymiarze sprawiedliwości

Sprawa dotyczy m.in. sędzi Grażyny Zielińskiej z Suwałk. Sąd w Łomży chce, by sześciu z 17 oskarżonych stanęło przed suwalskim sądem i takie postanowienie wydał w tej sprawie. Postanowienie zaskarżyła Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku. Jak mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży - sędzia Janusz Wyszyński - sąd uznał, że osoby, których dotyczy wyłączenie ze sprawy nie zawsze miały związek z przestępstwami głównych oskarżonych w tej sprawie, a co za tym idzie - nie ich dotyczyło wyłaczenie się ze sprawy suwalskich sędziów. Jeśli sprawa tych 6 osób będzie toczyć się przed sądem w Suwałkach usprawni to pracę wymiaru sprawiedliwości - dodaje sędzia Wyszyński, bo oskrażeni o których mowa mieszkają w okolicach Suwałk.

Tę decyzję zaskarżyła białostocka Prokuratura Apelacyjna. Jej rzecznik prokurator Janusz Kordulski mówi, że zupełnie nie zgadza się ze stanowiskiem sędziów z Łomży. Oskarżeni o których mowa - jeśli ich sprawa będzie wyłączona z głónej - najpierw staną przed suwalskim sądem jako oskarżeni, a potem i tak będąm usieli jeździć do sądu w Łomży jako świadkowie. Decyzją łomżyńskich kolegów jest zdziwiony wiceprezes suwalskiego Sądu Okręgowego sędzia Jacek Przygucki. Jego zdaniem sprawa jest zawiła i wszystko w niej łączy się ze sobą i oskarżeni powinni być przesłuchani przed jednym sądem. Sąd Apelacyjny w Białymstoku decyzję o tym, czy podzielić sprawę korupcji na dwa procesy toczące się przed dwoma sądami podejmie w najbliższy piątek.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę