Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Przypadek: Stawiski

Niedzielne referendum w Stawiskach o odwołanie burmistrza przejdzie do historii polskiej demokracji. Mieszkańcy Stawisk na stałe wpisali się do akademickich podręczników z marketingu politycznego swoją nieobecnością przy urnach. Uzyskana w niedzielę frekwencja wyborcza na poziomie 2% jest zdecydowanie najniższa w kraju w kilkunastoletniej historii III Rzeczypospolitej. Na ponad 5 tysięcy uprawnionych do głosowania w niedzielę do urn w gminie Stawiski poszło tylko 111 osób. Pikanterii dodaje fakt, że w obwodowych komisjach wyborczych zasiadło w sumie 50 osób, a więc można przyjmować, że ci skoro już w lokalu wyborczym byli to i głosowali.

Oznaczałoby to jednak, że faktyczny udział mieszkańców w referendum był jeszcze mniejszy.
Dodajmy jeszcze, że ci co w komisjach wyborczych zasiadali za swoją pracę otrzymają po około 140 złotych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę