Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Będzie odwołanie od wyroku uniewinniającego lekarzy, którzy pozostawili chustę w brzuchu pacjenta

Prokuratura okręgowa w Łomży jednak złoży zażalenie na werdykt sądu w Ostrołęce, uniewinniający zambrowskich lekarzy. Odpowiadali oni przed sądem za pozostawienie chusty chirurgicznej w brzuchu pacjenta. Zdaniem oskarżenia – sąd nie wziął pod uwagę wszystkich okoliczności sprawy. W minioną środę ostrołęcki sąd, zaledwie po kilku godzinach rozprawy, podczas której przesłuchał jedynie trzech biegłych z Akademii Medycznej w Poznaniu, uznał, że nie można jednoznacznie stwierdzić, czy do zaniedbania dopuścili się zambrowcy lekarze czy z innego ośrodka.

73-letni mieszkaniec podzambrowskiej wsi przechodził w ostatnich latach swojego życia kilka operacji w różnych szpitalach. Dopiero kiedy z silnymi bólami brzucha trafił trzy lata temu do szpitala wojewódzkiego w Łomży, znaleziono w jego wnętrznościach tkaninę. Po kilku dniach pacjent zmarł. Na podstawie dokumentacji medycznej prokuratura ustaliła, że winę za to poważne zaniedbanie ponoszą medycy ze szpitala w Zambrowie. Oskarżyła dwóch chirurgów, anestezjologa i pielęgniarkę o narażenie pacjenta na utratę życia. Biegli uważają, że równie dobrze oskarżyć można było lekarzy z innych szpitali. To wystarczyło ostrołęckiemu sądowi do uniewinnienia specjalistów z Zambrowa. Dziś dowiedzieliśmy się na pewno, że apelacja będzie. Prokuratura twierdzi, że zarówno materiał śledczy jak i wyniki przesłuchania świadków wskazują jednoznacznie na lekarzy z Zambrowa jako tych, którzy przyczynili się do śmierci 73-letniego rolnika. Dlatego w pierwszych dniach listopada do sądu okręgowego w Ostrołęce wpłynie odwołanie w tej sprawie.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę