Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Łomża miasto Rad

Główne zdjęcie
Jan Bajno

Powołanie zespołów doradczych w postaci Rad, a także Młodzieżowej Rady Miasta i m.in. przeznaczenie pieniędzy z budżetu Łomży na działalność Rad Osiedlowych – zapowiada Jan Bajno. Kandydat na prezydenta z KWW Solidarna Łomża w piątkowy wieczór, podczas konwencji wyborczej ugrupowania, przedstawił swój program.

- Chcemy solidarnie budować lepsze jutro dla nas i dla naszych dzieci – zapowiedział Bajno Następnie obiecał, że gdy wygra wybory prezydenckie powoła kilka Rad jako swoje zespoły doradców. Byłyby to społeczne: Rada gospodarcza, Rada zarządców nieruchomości, Rada dialogu społecznego i Rada do spraw oświaty, zdrowia, kultury, sportu i turystyki.
- Wzmocnimy także znaczenie Rad Osiedli w życiu społeczności lokalnych przez zabezpieczenie środków na ich działalność, oraz przez zwiększenie wpływu na kształtowanie na ich terenie wydatków w ramach bieżącego utrzymania – mówił Jan Bajno.
Kandydat zapowiedział powołanie Młodzieżowej Rady Miasta, zajęcie się stałą współpracą organów samorządu miasta z organizacjami samorządu gospodarczego  i budowanie pozycji Łomży jako stolicy regionu łomżyńskiego koordynującego działania samorządów okolicznych gmin w interesie całego rejonu.
W Radzie Miasta Łomży miałaby być powołana Komisja etyki, a radny w swojej działalności  miałby się kierować „kodeksem pracy radnego”.
Jan Bajno zapowiedział także utworzenie parku technologicznego i centrum kulturalno-sportowo- rekreacyjnego z parkiem wodnym i zwiększenie do ok. 2 % udziału w budżecie Łomży wydatków na rozwój sportu i kultury fizycznej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę