Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Poznańska otwarta o czasie

Choć już od tygodnia Poznańską jeżdżą samochody dopiero dziś przecięto wstęgę oficjalnie otwierając ruch na wyremontowanej części ulicy. Remont ponad dwukilometrowego odcinka tej drogi - od ulicy Wojska Polskiego do Poligonowej - rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Inwestycja pochłonęła 6,5 mln zł, ale gro środków pochodziło z funduszy europejskich.


Ulica Poznańska jest swoistą „obwodnicą” Łomży. Zapewnia dojazd do tzw. „przemysłowej” dzielnicy miasta. Jeszcze przed rokiem droga ta była wąska i dziurawa. Dziś jest równa, i wystarczająco szeroka by minęły się samochody ciężarowe.
W trakcie prac remontowych ulicy Poznańskiej poza nawierzchnią jezdni kompleksowo wymieniono także wszelkie instalacje znajdujące się pod ulicą i ułożono chodniki dla pieszych.. Wybudowano także dwa ronda – na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Poznańskiej i Browarnej, a także przy zjeździe na Łochtynowo.
Remont ulicy Poznańskiej wykonało Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży. Zgodnie z umową firma miała czas na wykonanie tej ulicy do końca października.
Na ogólną kwotę 6,5 mln zł jakie wydano na remont ulicy Poznańskiej niemal 4 mln zł pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Prezydent od dróg...
Przecinając wstęgę prezydent Jerzy Brzeziński nie ukrywał satysfakcji. To ostatnia duża inwestycja drogowa ukończona w tej kadencji samorządu. Jerzy Brzeziński podkreślał, że za jego prezydentury Łomża przeżyła prawdziwy bum drogowy. Wybudowano bądź wyremontowano łącznie ponad 15 km dróg miejskich.
- Tego nie da rady porównać z tym co robiono wcześniej – mówił zastępca prezydenta ds. inwestycji Marcin Sroczyński.
- Byliśmy odważni i to się opłaciło – podkreślał prezydent Brzeziński. - Życzę, aby w następnej kadencji udało się osiągnąć równie wiele – dodawał prezydent Łomży zaznaczając, że osiągnięcie takiego wyniku bez pomocy finansowej z funduszy unijnych byłoby niemożliwe.
210204100642.gif
cz
pt, 27 października 2006 14:45
Data ostatniej edycji: so, 28 października 2006 21:03:04

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę