Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Doświadczeni do samorządu?

- Wystawiamy bardzo mocną listę kandydatów – ludzi doświadczonych – mówił Jerzy Brodzik jeden z liderów Komitetu Wyborczego Samorządowe Porozumienie Łomży. Wśród 42 kandydatów SPŁ do Rady Miasta jest aż 9 (z 23) radnych kończącej się kadencji. - Mamy już takie doświadczenie, że to co mądre i dobre nie będzie nam obojętne – przekonywał Zbigniew Lipski kolejny lider SPŁ. Komitet nie zgłosił swojego kandydata na prezydenta. Popiera Jerzego Brzezińskiego, bo jak mówiono na konferencji prasowej „w Łomży nie ma dobrego kandydata” a ten jest „znany” i „doświadczony”.


Na listach tego komitetu poza radnymi są także m.in. była Prokurator Okręgowy Krystyna Michalczyk-Kondratowicz, prezes PEPEES Andrzej Kiełczewski, szef łomżyńskiej „Solidarności” Henryk Piekarski i założyciel "Edukatora" Barbara Kuczałek.
Podczas konferencji podkreślano, że poza silnymi kandydatami SPŁ ma także program „bez mirażu szczęścia”. W kolejnej kadencji samorządu radni komitetu chcieliby wprowadzić do strategi rozwoju miasta kierunki działania, których dziś w tym dokumencie brakuje. Łomżę widzą jako „ośrodek uczelniany” i „subregionalne centrum handlowe”.
Opowiadają się za budową obwodnicy miasta i poszerzeniem granic Łomży aż do obwodnicy - alby zyskć tereny inwestycyjne, a także za budową lotniska w Czerwonym Borze.  

Tłumacząc czemu SPŁ nie wystawiło własnego kandydata na prezydenta miasta  Jerzy Brzodziuk odpowiedział, że członkowie komitetu są w stanie poprzeć każdego, kto podpisze się pod tym programem, a dziś podpisuje się pod nim Jerzy Brzeziński więc go popierają.
Zbigniew Lipski użył nawet sformułowania, że „nie ma Łomża kandydata dobrego, dlatego popieramy tego którego znamy”. Później uzupełniał, że chodzi o to, że Jerzy Brzeziński jest ze wszystkich kandydatów najbardziej doświadczony w samorządowej działalności i dlatego najlepszy.
cz
cz, 26 października 2006 17:57
Data ostatniej edycji: pt, 27 października 2006 08:31:42

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę