Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Podwyżki dostaną wszyscy, ale nie będą one równe

Główne zdjęcie
szpital w Łomży

Dyrektor łomżyńskiego szpitala podzielił 2 mln zł jakie szpital w Łomży dostał na ostatni kwartał roku na podwyżki wynagrodzeń pracowników. Zgodnie z intencją ministerstwa zdrowia i posłów o tym jak dodatkowe pieniądze byłyby podzielone pomiędzy pracowników miały zdecydować związki zawodowe wspólni z dyrekcja. Niestety w Łomży mimo kilku spotkań porozumienia w tej sprawie nie wypracowano wobec tego ostateczna decyzja kto ile dostanie podjął sam dyrektor.

Najbardziej doceniona grupą są lekarze. Na wzrost ich kontraktów dyrektor wydzielił z owych 2 mln zł 400 tys zł (20% sumy), a poza tym dostaną oni także 35% podwyżki pensji zasadniczej z pozostałej kwoty. Dr Marek Raszczyk szef związku zawodowego lekarzy łomżyńskiego szpitala przyznaje, że trudno mówić tu o jakiejkolwiek sprawiedliwości.
- Nikt nie będzie zadowolony z tego podziału nawet lekarze, ale na początek można to zaakceptować, a co dalej będzie zobaczymy – mówi dr Marek Raszczyk. Lekarze liczą, że ta podwyżka to dopiero początek i że  będą kolejne „bo o tym mówi się w ministerstwie”.
Jeśli z podwyżek umiarkowanie zadowoleni są lekarze, to w przypadku pozostałych grup poziom  zadowolenia jest jeszcze  niższy. Zgodnie z podziałem dyrektora Mariana Jaszewskiego pielęgniarki dostaną 30 proc. podwyżki, magistrowie laboranci ok 26 proc., a pensje pozostałych pracowników wzrosną o około 20 proc..

210204100642.gif
cz
cz, 26 października 2006 10:10
Data ostatniej edycji: cz, 26 października 2006 13:18:14

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę