Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

10-lecie biskupa

Główne zdjęcie
ks bp Stanisław Stefanek

Dzisiaj mija równo 10 lat od mianowania biskupem łomżyńskim ks bpa Stanisława Stefanka. Wówczas 60-letni biskup do Łomży przyjechał dwa dni później ze Szczecina gdzie sprawował funkcję biskupa pomocniczego diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Oficjalnie jubileusz pasterz łomżyński będzie świętował w poniedziałek 30 października.

28 października 1996 roku objął diecezję w kanoniczne posiadanie, a uroczysty ingres do katedry łomżyńskiej odbył 17 listopada 1996 roku.
Dodajmy, że pasterz łomżyński urodził się w Majdanie Sobieszczańskim. Jest zakonnikiem w Towarzystwie Chrystusowym. Jego zawołanie biskupie brzmi: „In omnibus Christus”

Po 10 latach od tych wydarzeń diecezja będzie modliła się za swojego biskupa. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w poniedziałek 30 października w łomżyńskiej katedrze. Msza święta dziękczynna za biskupa łomżyńskiego rozpocznie się o godz. 18-00, będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi Biskup Jubilat.

cz
cz, 26 października 2006 00:04
Data ostatniej edycji: cz, 26 października 2006 10:13:12

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę