Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Arcybiskup Michalik w Łomży

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik celebrował uroczystą Mszę św. w Katedrze Łomżyńskiej w 40 rocznicę otrzymania święceń kapłańskich. Po 6 latach studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, wspólnie z 14 kolegami z roku, na księdza wyświęcił go biskup Czesław Falkowski. W koncelebrze uczestniczyli m.in. również ordynariusze diecezji łomżyńskiej - Stanisław Stefanek, drohiczyńskiej Antoni Dydycz oraz biskup Tadeusz Zawistowski, a także 13 kolegów kursowych arcybiskupa i pięciu łomżyńskich kapucynów, pracujących obecnie na misjach na Białorusi.

Homilię wygłosił gospodarz Katedry Łomżyńskiej. W Homilii odniósł się do współczesnego posłannictwa kapłanów. Podkreślał, że wszyscy księża jubilaci mogą mówić o udanym kapłaństwie, bo znaczą je wybudowane i odbudowane świątynie, a także codzienna, pełna oddania służba przy ołtarzu. W trakcie mszy modlono się m.in. w intencji nieżyjącego już biskupa ełckiego Edwarda Samsela, który należał do bliskich przyjaciół arcybiskupa. Józef Michalik wyraził wdzięczność wszystkim swoim nauczycielom, wychowawcom i diecezji, która - jak powiedział - jest jego siłą w codziennej posłudze Kościołowi Polskiemu.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę