Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

To już jest koniec...

Główne zdjęcie
fot. Adam Dąbrowski

- Nasz dorobek jest imponujący – tak Jerzy Brzeziński prezydent Łomży mówił do radnych na pożegnanie. Dziś na ostatniej sesji spotkała się Rada Miasta . Choć porządek obrad nie był krótki, a podnoszone kwestie błahe rajcowie uwinęli się z tym rekordowo szybko – w niespełna dwie godziny. Później prezydent przedstawił dokonania kończącej się kadencji samorządu i podziękował radnym. Każdy z nich otrzymał od prezydenta Jerzego Brzezińskiego list gratulacyjny i skromny upominek...

ostatnie głosowania, Przewodniczący Rady Maciej Głaz i Ryszard Matuszewski
ostatnie głosowania, Przewodniczący Rady Maciej Głaz i Ryszard Matuszewski
Prezydent Jerzy Brzeziński wręcza radnej Alicji Konopce okoliczościowy upominek
Prezydent Jerzy Brzeziński wręcza radnej Alicji Konopce okoliczościowy upominek
Prezydent Jerzy Brzeziński wręcza przewodniczącemu Maciejowi Głaz okolicznościowy upominek
Prezydent Jerzy Brzeziński wręcza przewodniczącemu Maciejowi Głaz okolicznościowy upominek
Radni podczas szybkiej sesji zdążyli uchwalić zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego” dotyczącego części miasta na wschód od skrzyżowania ulic Sikorskiego i Zawadzkiej. Uchwalili także nowe wyższe stawki podatków lokalnych i zmienili kilka uchwał dotyczących pomocy społecznej.
Na zakończenie sesji prezydent Jerzy Brzeziński podsumował czteroletnią kadencję samorządu słowami „nasz dorobek jest imponujący”. Prezydent mówił, że znacznie zwiększył się budżet miasta i spadło zadłużenie. Podkreślał 10-krotny wzrost wydatków inwestycyjnych.
- Na inwestycje przez całą kadencje wydaliśmy ponad 116 mln zł – mówił Brzeziński. Prezydent dodawał także, że dzięki funduszom z PFRON-u i uchwale rady miasta o ulgach dla inwestorów w mieście stworzono 147 nowych miejsc pracy. Podkreślał, że w tym czasie bezrobocie w mieście spadło z 23,5 proc. do 14,2 proc.
- Udało nam się wykonać bardzo wiele i za to dziękuję – powiedział na zakończenie Jerzy Brzeziński, po czym wręczył każdemu z radnych specjalny list i skromny upominek.
List zaczynał się cytatem „należy być optymistą na początku, a krytycznym na końcu”.

Gdy radni po raz ostatni fotografowali się na schodach przed ratuszem, w sali konferencyjnej rozstawiano pożegnalny poczęstunek...
cz
śr, 25 października 2006 12:26
Data ostatniej edycji: śr, 25 października 2006 13:08:23

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę