Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Pomyłki czy zamierzone błędy?

Ponad 10 proc. rolników z województwa podlaskiego chciało wyciągnąć z Unii Europejskiej większe dopłaty niż im się należy. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała wstępne wyniki kontroli w gospodarstwach rolnych. W sumie w całym kraju inspektorzy ARiMR-u sprawdzili ponad 98 tys. gospodarstw.

Analiza wniosków wykazała, że aż 11,5 proc. kontrolowanych gospodarstw zawyżyło powierzchnię uprawnioną do dopłat o ponad 3 proc.. W województwie podlaskim ten odsetek był nieco niższy i wyniósł 10,3 proc.
Teraz rolników, w których wnioskach wykryto oszustwo czeka kara. Jeżeli różnica wyniesie od 3 do 30 proc., płatność zostanie zmniejszona o dwukrotność stwierdzonej różnicy. W przypadku, gdy różnica wyniesie od 30 do 50 proc., rolnik nie otrzyma żadnej dopłaty. Jeżeli przekroczy 50 proc. – to nie tylko nie otrzyma w danym roku płatności, lecz suma, która odpowiada różnicy, zostanie mu potrącona z następnych płatności w okresie trzech kolejnych lat.
Dodajmy, że 45 proc. skontrolowanych w województwie podlaskim gospodarstw zaniżyło deklarowaną powierzchnię. Grunty te zostały ujawnione podczas kontroli na miejscu, lecz nie były zadeklarowane przez rolników na wniosku o płatność. Tylko w 15 proc. gospodarstw powierzchnia deklarowana była równa powierzchni stwierdzonej przez kontrolerów.
210305125821.png
cz
wt, 24 października 2006 22:26
Data ostatniej edycji: śr, 25 października 2006 06:34:39

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę