Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Arcybiskup Edward Ozorowski nowym metropolitą białostockim

Papież Benedykt XVI mianował biskupa Edwarda Ozorowskiego arcybiskupem metropolitą białostockim - podało radio watykańskie. Nowy ordynariusz ma 65 lat, od 27 lat był biskupem pomocniczym. Po objęciu przez arcybiskupa Wojciech Ziembę metropolii warmińskiej pełnił również funkcję administratora diecezji. Arcykiskup Ozorowski doktoryzował się w 1970 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wykładał teologię dogmatyczną na ATK w Warszawie, gdzie uzyskał habilitację z historii teologii. Wykładał również w seminariach warszawskim i białostockim oraz w Sankt Petersburgu.

Sakrę biskupią otrzymał w 1979 roku, w wieku 38 lat. Do roku 1992 był rektorem seminarium w Białymstoku. W Episkopacie Polski był wiceprzewodniczącym komisji ekumenicznej; jest członkiem dwóch komisji: Nauki Wiary oraz Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Ingres arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego do białostockiej katedry odbędzie się 16 listopada, w uroczystość Matki Boskiej Ostrobramskiej.
210204100642.gif
mm
so, 21 października 2006 12:57
Data ostatniej edycji: so, 21 października 2006 12:58:22

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę