Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Zmiany składów osobowych komisji i rad Episkopatu Polski.

Bp łomżyński Stanisław Stefanek został wiceprzewodniczący Rady Episkopatu Polski ds Rodziny. Biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski – członkiem Rady Prawnej oraz Komisji ds Polonii i Polaków za Granicą. Uzupełnienia składów osobowych rad i komisji dokonali biskupi podczas 337. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Bp Stefanek przez 2 kadencje pełnił funkcję przewodniczącego Rady ds Rodziny. Po tym okresie w składzie osobowym musiała jednak nastąpić zmiana – dlatego teraz pasterz łomżyński przejmie funkcję wiceprzewodniczącego. Natomiast przewodniczącym Rady ds Rodziny Episkopatu Polski został bp Kazimierz Górny.

Zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski trwało od 18 do 19 października.
Głównym tematem obrad było duszpasterstwo współczesnej rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania młodzieży do życiowych powołań. Biskupi zwrócili uwagę na problemy, jakie przeżywa współczesna polska rodzina, także z powodu licznej emigracji zarobkowej. Podtrzymali też swoje stanowisko o potrzebie prowadzenia spraw społecznych i politycznych tak, by nadrzędnym celem była roztropna troska o dobro wspólne Polski i Polaków. Według biskupów wszystkie cele życia społecznego i politycznego muszą być osiągane z użyciem zawsze moralnie dobrych środków. Episkopat Polski wyraził też wdzięczność Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI za orędzie do Narodu w 28. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II . Przypomnieli, aby w październiku w rodzinach, wspólnotach i parafiach w kraju i za granicą odmawiana była modlitwa różańcowa.

Obradami kierował Przewodniczący Konferencji abp Józef Michalik.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę