Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Pijane dzieci w Grajewie.

Pijany 9-latek trafił do szpitala, a jego 4 koleżanki pod baczniejszą opiekę rodziców. Pijane dzieci policja zatrzymała na jednym z osiedli w Grajewie. 9-letni chłopiec i jego koleżanki w wieku od 10 do 13 lat kupili alkohol u jednej z mieszkanek Grajewa. Dzieci zrzuciły się po kilkadziesiąt groszy, za uzbierane 5 złotych zdobyły plastikową butelkę jakiegoś alkoholu. Rozpijały ją w pobliżu osiedlowych garaży. Następnie rozbawiona grupka udała się do świetlicy na osiedlu Centrum. Zataczające się dzieci ktoś jednak zauważył i powiadomił policję.

Mówi rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, nadkom. Jacek Dobrzyński:
- W drodze do świetlicy funkcjonariusze spotkali zataczającego się na chodniku chłopca. Okazało się, że 9-letni Adaś był w bardzo złym stanie. Badanie alkomatem wykazało w wydychanym przez niego powietrzu ponad 1 promil alkoholu. Chłopczyk od razu został przewieziony do miejscowego szpitala. W międzyczasie policjanci odnaleźli w świetlicy cztery jego koleżanki. One również były pijane. U 10-letniej Marty urządzenie wskazało prawie 1 promil alkoholu. Nieco ponad 0,6 promila miała 12-letnia Malwina. Jej rówieśniczka Emilka miała o 0,2 promila więcej. Najniższy wynik alkomat wskazał u najstarszej z dziewcząt – 13-letniej Ewelinki. Miała ona 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze ustalili także, kto sprzedał dzieciom alkohol. W przeszukanym domu 40-letniej mieszkanki Grajewa mundurowi znaleźli 10 butelek wódki oraz ponad 400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Skąd pochodził nielegalny alkohol i papierosy z pewnością ustali postępowanie prowadzone przez grajewskich policjantów. Kobieta za ich posiadanie odpowie przed sądem. Handlarka poniesie również konsekwencje za rozpijanie nieletnich. Kodeks karny przewiduje za to karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę