Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

10 lat Biura Porad Obywatelskich w Łomży

Biuro Porad Obywatelskich w Łomży obchodzi swój jubileusz. Powstało dziesięć lat temu i była to wówczas siódma tego typu placówka w kraju. Do dziś jest jedyną w woj. podlaskim, ale należy do ogólnopolskiej sieci poradnictwa obywatelskiego skupiającej ponad 30 placówek w całym kraju. Pomoc prawna mieszkańcom regionu opiera się na wolontariacie. Wspierający pracę łomżyńskiego biura specjaliści udzielili dotychczas ponad 10-ciu tysięcy bezpłatnych porad osobom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Pięć lat temu utworzono Punkt Poradnictwa Obywatelskiego w Zambrowie, a doradcy pełnią także dyżury w Zakładzie Karnym w Grądach Woniecko. Listownie udzielają porad pensjonariuszom podobnych zakładów z województwa podlaskiego, lubelskiego i warmińsko- mazurskiego. Niebawem rozpoczną współpracę z więźniami Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, którym będą udzielać porad za pośrednictwem internetu. Biuro Porad Obywatelskich w Łomży uczestniczy w programie dotowanym z budżetu państwa, w ramach którego zbiera informacje o podłożu i przyczynach codziennych trudności, z jakimi borykają się mieszkańcy Łomży. Po zgromadzeniu danych powstanie raport, który ma pomóc władzom Łomży, posłom i senatorom w opracowaniu metod i sposobów łagodzenia uciążliwości. Podczas zwołanej na dziś specjalnej konferencji jubileuszowej pracownicy Biura Porad Obywatelskich w Łomży będą mówić o metodach radzenia ludziom w trudnych sytuacjach życiowych, o efektach swojej pracy, a także o możliwościach jej wzbogacenia
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę