Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Kulturystyczny mistrz z Łomży

Główne zdjęcie
Łukasz Gutowski Mistrz Polski Juniorów w kluturystyce

Łukasz Gutowski uczeń Zespół Szkół Mechanicznych w Łomży zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w kulturystyce. Zawody będące jednocześnie eliminacjami do mistrzostw świata rozegrano w sobotę w Zabrzu. Była to pierwsze o takiej randze zawody w których prezentował się 18-latek z Łomży.

Mistrz z trenerem
Mistrz z trenerem

Łukasz Gutowski pochodzi z podłomżyńskiego Szczuczyna. Od trzech lat uczy się w łomżyńskim „mechaniaku” i trenuje kulturystykę w Rodzinnym Centrum Sportu i Zdrowia Siłownia „Ewa” w Łomży. Jak podkreśla jego trener Robert Modzelewski to prawdziwy diament.
- Od razu widać, że z tego człowieka coś będzie – mówi. - Jadąc na te mistrzostwa byłem przekonany, że Łukasz je wygra – dodaje.
Trener w zawodnika wierzył i nie przeliczył się. Już podczas pierwszych pokazów okazało się, że jurory nie powinni mieć problemów z wytypowaniem najlepszego. Podczas tego typu zawodów oceniana jest przede wszystkim odpowiednia symetria ciała i odtłuszczenie mięśni.
- Łukasz dzięki swojej systematycznej i ciężkiej pracy ma wszelkie predyspozycje by zostać mistrzem Świata a nie tylko Polski – mówi Robert Modzelewski.
Nie wiadomo jednak, czy Mistrz Polski w kulturystyce z Łomży będzie miał szansę walczenia o tytuł mistrza świata już podczas najbliższych zawodów, które zaplanowano na 27-30 października w czeskiej Ostravie. Problemem mogą okazać się przepisy, które mówią, że w mistrzostwach świata mogą uczestniczyć tylko ci, którzy od co najmniej trzech miesięcy się w ekipie danego kraju, a Łukasz Gutowski dostał się do niej dopiero w tę sobotę wygrywając mistrzostwa w Zabrzu.

Dodajmy, że Rodzinne Centrum Sportu i Zdrowia Siłownia „Ewa” w którym ćwiczy Łukasz Gutowski ma już kilku wychowanków, którzy odnosili sukcesy na arenie krajowej. Jak podkreśla  Robert Modzelewski od 1999 roku nasi wychowankowie zdobywali czterokrotnie tytuły Mistrzów Polski, dwukrotnie byli wicemistrzami, i dwukrotnie zdobywali brązowe medale.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę