Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Koncert dla Jana Pawła II.

Uroczysty koncert poświęcony pamięci Jana Pawła II rozpoczął łomżyńskie obchody Dnia Papieskiego. W sobotę (14 października) przed frontem katedry spotkali się młodzi i nieco starsi mieszkańcy miasta, aby posłuchać chrześcijańskiej muzyki i powspominać. Do zgromadzonych na katedralnym placu zwrócił się bp pomocniczy diecezji łomżyńskiej, Tadeusz Bronakowski. Biskup podkreślił, że cześć Ojcu św. powinniśmy oddawać nie tylko w pomnikach i tablicach, ale także w żywych pomnikach naszych czynów i talentów ofiarowywanych drugiemu człowiekowi.

- Dzisiejszy koncert i działalność fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej są właśnie takimi pięknymi, żywymi pomnikami, które wznoszą się na cokołach ofiarności ludzkich serc i dłoni – mówił bp Bronakowski. Podkreślił, że muzyka jest najważniejszym głosem, którym wypowiadane będą słowa: „Janie Pawle II, Janie Pawle Wielki, Papieżu-Polaku, kochamy Ciebie, pamiętamy o Tobie, chcemy żyć tak, jak nas uczyłeś”.

Koncert muzyki chrześcijańskiej rozpoczął występ Tomka Kamińskiego. Przed frontem katedry zagrały też rockowe zespoły muzyki chrześcijańskiej - TRIQERTA i LEGENDA. Przybyłych muzycznie zabawiał zespół z parafii katedralnej i chór seminaryjny, który uczył też piosenki „Nie lękajcie się” odśpiewanej podczas sotkania młodzieży z Benedyktem XVI na krakowskich błoniach. Koncert z okazji VI Dnia Papieskiego wypełniły także świadectwa wykonawców, małżeństw i młodzieży. Hasłem koncertu był papieski cytat: „Bądźcie stróżami poranka”.

Dziś (15 października) w kościołach diecezji wierni będą modlić się o szybką beatyfikację Papieża-Polaka. Do puszek składać będą pieniądze na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży z diecezji łomżyńskiej. Datki zasilą konto diecezjalnego funduszu „Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę