Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Inauguracja nowego Roku Akademickiego w Seminarium Duchownym w Łomży

Mszą św. w kaplicy seminaryjnej rozpoczęły się uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Mszy przewodniczył bp łomżyński Stanisław Stefanek. W homilii bp Stefanek mówił m.in. o znaczeniu modlitwy i jej miejscu w pracy alumnów. - Czy modlitwa to badania własne, czy osiągnięcia na modlitwie liczą się jako dorobek? – na te pytania w sposób szczególny trzeba odpowiedzieć, gdy inauguruje się rok seminaryjny – mówi bp Stefanek.

Po Mszy św. studenci, wykładowcy i zaproszeni goście spotkali się w uczelni, gdzie odbyła się sesja inauguracyjna. Rozpoczęło ją uroczyste Gaude Mater Polonia w wykonaniu chóru seminaryjnego. Podczas uroczystości alumni I roku złożyli przyrzeczenie i zostali włączeni w poczet studentów. - Jesteście dla nas znakiem obfitości Bożej łaski, znakiem działania Bożego ducha w naszym kościele diecezjalnym – mówił do studentów rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, ks. dr Wojciech Nowacki.

Podczas uroczystości wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. Dr hab. Roman Bartnicki, Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Nowy rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży rozpoczęło dziś ponad 100 kleryków.
cz
cz, 12 października 2006 15:20
Data ostatniej edycji: pt, 13 października 2006 06:12:30

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę