Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Niepełnosprawny jeździec z Zalesia reprezentuje Polskę w Pradze.

13-letni Tomasz Chrzanowski z Zalesia w gminie Stawiski reprezentuje Polskę na Międzynarodowych Zawodach Osób Niepełnosprawnych w Ujeżdżaniu w Pradze. Tomasz jest od dziecka niepełnosprawny ruchowo. Jako mały chłopiec spadł z ciągnika i uszkodził kręgosłup. Od czterech lat usprawnia się w Ośrodku Rehabilitacji Konnej w Kisielnicy, od dwóch lat uprawia sportową jazdę konną pod okiem trenera Romualda Wojtkowskiego.

Cieszymy się, że rehabilitacja konna niepełnosprawnych dzieci w Kisielnicy jest możliwa. To dzięki specjalnemu programowi finansowanemu przez marszałka województwa podlaskiego – wyjaśnia Romuald Wojtkowski. Dostaliśmy pieniądze i dzięki temu od wiosny bieżącego roku możemy trenować z 12-stoma zawodnikami.
Przykład Tomasza Chrzanowskigo dowodzi, że treningi w Kisielnicy dają efekty. Chłopiec brał już udział w ogólnopolskich zawodach w paraujeżdżaniu. Tam został zauważony przez trenerkę z Anglii i zakwalifikowany do specjalnego programu szkolenia. Teraz jest w Pradze na Międzynarodowych Zawodach Osób Niepełnosprawnych w Ujeżdżaniu. Romuald Wojtkowski podkreśla, że konkurencje są tam dość trudne. Jeździ się specjalny program ułożony przez Komisję Parajeździectwa Europejskiej Federacji Sportu. Jeździec musi wykonać różne konne ewolucje w specjalnym czworoboku – koła, wolty czy serpentyny. Sędziowie oceniają posłuszeństwo konia, jego zebranie, czystość chodu i reakcje na polecenia jeźdźca. Czy Tomasz Chrzanowski odniesie w Pradze sukces? Dowiemy się po 16 października.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę