Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Znicze ładne, ale...

Kontrolerzy inspekcji handlowej „w przeddzień” Wszystkich Świętych na widelec wzięli placówki zajmujące się produkcją i sprzedażą świec i zniczy. W kilku miastach regionu – w tym także w Łomży i Grajewie - skontrolowano w sumie 10 punktów. Choć jak podkreślają inspektorzy w stosunku do lat ubiegłych zdecydowanie wzrósł asortyment zniczy, które teraz są jeszcze bardziej kolorowe i różnokształtne, to co trzeci z nich nie spełniał wymagań IH.

Nieprawidłowości stwierdzono w 6 placówkach w tym w 3 zakładach produkcyjnych. Za zwyczaj polegały na braku w oznaczeniu towaru informacji i ostrzeżenia umożliwiającego konsumentowi prawidłowe i bezpieczne użytkowanie produktu – podkreślają przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku, którzy przeprowadzali kontrolę.
Inspektorzy dodają, że choć informacji o niebezpieczeństwach czyhających na podpalających znicze nie było same „znicze nie posiadały cech wskazujących na istnienie zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników”.
Niemniej dwóch przedsiębiorców dostało mandaty, a  trzech producentów zniczy pisma z wnioskami o uzupełnienie w formie graficznej lub pisemnej brakujących ostrzeżeń i informacji.

Podsumowując wyniki kontroli inspektorzy IH stwierdzają, iż w stosunku do lat ubiegłych zdecydowanie wzrósł asortyment zniczy oferowanych do sprzedaży.
- W ofercie handlowej kontrolowanych placówek znajdowały się znicze bardzo zróżnicowane zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego, jak też zastosowanych dodatkowych elementów dekoracyjnych. Przedsiębiorcy wzbogacają swoją ofertę handlową poprzez: wprowadzanie nowych wzorów produkowanych wyrobów, stosując różnorodność kształtów i kolorów zniczy, a także użycie kolorowych i zapachowych parafin – podkreślają kontrolerzy IH.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę