Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Bawełnę widzę ogromną...

Hiper i supermarkety, ogromna galeria handlowa i multikino... obok ogromnego centrum handlowo-usługowego kilka fabryk. Na nowej łomżyńskiej „Bawełnie” pracę mogłoby znaleźć nawet tysiąc osób. Właśnie takie plany na zagospodarowanie terenu po dawnych Łomżyńskich Zakładach Przemysłu Bawełnianego „Narew” mają nowi właściciele Bawełny. Pierwsze fabryki ruszą tam jeszcze w tym roku, całe centrum mogłoby być gotowe za dwa lata... pod warunkiem, że nie będzie zgody na realizację hipermarketu przy skrzyżowaniu Zawadzkiej i Sikorskiego – zapowiadają biznesmeni Jerzy Wierzbowski i Artur Zawadzki.

Obaj panowie kupili właśnie to co pozostało po ŁZPB „Narew” - około 15 hektarów ziemi z ogromnymi halami. Zapłacili za to 2,5 mln zł. Jak twierdzą teraz czeka ich mnóstwo pracy i ogromne nakłady finansowe, aby zrealizować wizję...
- Tak to widzę... Duży supermarket spożywczy, budowlany, dom i ogród, galeria handlowa na około 60 sklepów, multikino i kręgielnia – mówi Jerzy Wierzbowski. -  W hali o powierzchni 32 tys. m.kw. miałoby powstać ogromne centrum handlowo-usługowe, a obok niego na przestrzeni ok. 15 tys. m.kw. część przemysłowa – czyli zakłady produkcyjne – dodaje.
Około 30% tej części produkcyjnej ma myć gotowe jeszcze w tym roku, bo jeszcze w tym roku ma ruszyć tu produkcja. Czego? Tego właściciele na razie nie ujawniają. Artur Zawadzki drugi ze współwłaścicieli „Bawełny” dodaje, że w tym roku prace w nowym zakładzie zacznie około 100 osób, a docelowo na „Bawełnie” może pracować nawet tysiąc łomżan.
Obaj biznesmeni podkreślają, że część handlowo-usługowa z multikinem na „Bawełnie” powstanie o ile nie będzie zgody na budowę hipermarketu przy skrzyżowaniu Zawadzkiej i Sikorskiego.
- Jeśli tam ma powstać hipermarket nikt nie zainwestuje w multikino na Bawełnie, bo będzie to nieopłacalne - mówi Wierzbowski. Dodaje, że już jest po rozmowach z przedstawicielami wielkiej markowej sieci, która zainteresowana jest inwestycją na „Bawełnie”.
- Wszystko mogłoby być gotowe nawet za dwa lata - podkreśla Wierzbowski.
cz
wt, 10 października 2006 12:31
Data ostatniej edycji: wt, 10 października 2006 18:36:37

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę