Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Sprawa pocisku, który w czerwcu tego roku zniczył samochód w Łomży - umorzona.

Główne zdjęcie
fot. archiwum 4lomza.pl

Prokuratura umorzyła sprawę odpalonego ze złomowiska pocisku, który w czerwcu zniszczył samochód w Łomży. Śledztwo wykazało, że w tym niecodziennym zdarzeniu nie było znamion przestępstwa. Pocisk spadł na zaparkowany przy ulicy Kazańskiej samochód osobowy. Przebił część dachu, stopił przednią szybę auta i wbił się w deskę rozdzielczą. Policja ustaliła, że odpalono go z jednego z łomżyńskich składów złomu.

Pracownik, który przy użyciu palnika acetylenowego przecinał resztki innego metalu nie zauważył, że obok znajdują się resztki pocisku artyleryjskiego. Iskry z palnika spowodowały zapalenie się resztek paliwa w pocisku i jego odpalenie. Pocisk pochodził z 1943 roku. Nie wiadomo w jakich okolicznościach znalazł się w składowisku złomu. W opinii ekspertów skutki zdarzenia mogły być tragiczne. Nie dopatrzono się w tym jednak celowego działania.
Pokrewne (tag): pocisk

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę