Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Praca jest, bezrobocie też

Coraz więcej przedsiębiorców narzeka na brak rąk do pracy, tymczasem bezrobocie, choć spada nadal ma się dobrze. We wrześniu w łomżyńskim PUP zarejestrowanych było niemal 5 800 osób – to o 100 mniej niż w sierpniu. Jak oceniają specjaliści z PUP w Łomży w dalszym ciągu na zmniejszenie poziomu bezrobocia istotny wpływ mają wyjazdy bezrobotnych do pracy za granicą.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu września 2006 roku wyniosła 5.792 osoby, w tym w mieście Łomża 3.513 osób i w Powiecie Łomżyńskim 2.279 osób.
Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec września 2006 roku wyniosła 13,0 %,
    - dla miasta Łomży 14,4 %,
    - dla Powiatu Łomżyńskiego 11,2 %.
Zmniejszenie bezrobocia spowodowane jest utrzymującym się na wysokim poziomie ofert pracy od lokalnych pracodawców oraz podejmowaniem zatrudnienia przez bezrobotnych bez udziału urzędu pracy (88,8 %). W omawianym miesiącu do urzędu wpłynęły 184 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 18,5 %.
We wrześniu pracę podjęło 347 osób bezrobotnych, tj. o 107 więcej niż w ubiegłym miesiącu i o 38 mniej niż w analogicznym okresie 2005 roku. Podjęcie pracy sezonowej stanowiło 12,4 % wszystkich podjęć pracy w omawianym okresie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę