Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mlekpol wśród pereł

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa jako jedyna firma branży mlecznej znalazła się wśród „Pereł Polskiej Gospodarki” – rankingu klasyfikującym najbardziej efektywne polskie przedsiębiorstwa. Opracowuje go Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, a weryfikuje Centrum Informacji Społeczno-Gospodarczej Ministerstwa Gospodarki. Mlekpol w tym rankingu zajął 57 miejsce.

Laureatami rankingu zostają firmy, które uzyskały największa sumę punktów za osiągnięte w ostatnich latach audytorskie wskaźniki efektywności. Rankingiem objęte są dwie grupy przedsiębiorstw. Pierwsza to firmy o przychodach co najmniej 100 milionów złotych, druga to co najmniej 1 miliard. Pozycja na liście nie zależy jednak od wielkości przedsiębiorstwa mierzonego wartością przychodów ogółem, ale od jego efektywności, dynamiki i płynności finansowej. Kryteria oceniania to w szczególności: rentowność obrotu, stopa zwrotu z aktywów i kapitału własnego, wydajność pracy i wskaźnik ogólnego zadłużenia.
Lista „Pereł Polskiej Gospodarki” jest otwarta, może rosnąć lub maleć w ciągu kolejnych lat. Stanowi więc swego rodzaju barometr gospodarczy i to decyduje o jej oryginalności w odniesieniu do innych rankingów. Ranking "Perły Polskiej Gospodarki" jest bowiem użyteczny dla oceny wzrostu gospodarczego kraju. Opracowane kryteria dają gwarancję bezstronności oceny.

Na pierwszych pozycjach tegorocznej listy Pereł Polskiej Gospodarki wśród największych przedsiębiorstw (powyżej 1 mld PLN przychodów) znalazły się: KGHM Polska Miedź SA, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. i wałbrzyska Faurecia Sp. z o.o. W kategorii dużych firm najefektywniejszymi okazały się - PPiEZRiG „Petrobaltic” SA, PHZ Bartimpex SA i Commercial Union Powszechne Towarzystwo Emerytalne BPH CU WBK S.A.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę