Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Adam Pierończyk TRIO - LIVE IN BERLIN

Główne zdjęcie
ADAM PIEROŃCZYK

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży organizator Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej zaprasza na koncert czołowego saksofonisty jazzowego Adama Pierończyka 8 października br, godz.20.00 do Klubu PopArt przy ul. Wojska Polskiego 3.

ADAM PIEROŃCZYK uważany jest za jednego z najważniejszych i najbardziej kreatywnych artystów dzisiejszej polskiej sceny jazzowej. Współpraca m.in. z takimi artystami jak: Gary Thomas, Archie Shepp, Bobby McFerrin, Ted Curson, Joey Calderazzo, Ed Schuller i Leszek Mózdzer, występy w klubach i na festiwalach: w Europie (Polska, Niemcy, Francja, Włochy, Belgia, Szwajcaria, Austria, Anglia, Szwecja, Dania, Czechy, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Rosja, Ukraina) oraz w Kazachstanie, Kirgizji, Izraelu i USA. Jako lider i członek wielu zespołów i projektów Pierończyk:
- został wyróżniony przez magazyn "Jazz Forum" tytułem Nadziei Polskiego Jazzu (1997),
- otrzymał nominacje do nagrody "Fryderyk" w kategorii: Najlepszy Artysta Jazzowy (1997, 1998),
- zdobył nagrodę Związku Muzyków Polskich "Melomani" jako Artysta Roku (1999),
- został wyróżniony przez "Gazetę Wyborcza" jako "jeden z pięciu najbardziej wpływowych muzyków jazzowych w Polsce na XXI wiek".
- otrzymał nagrodę artystyczna Anioł Jazzowy (2003) Stowarzyszenia Sztuka Teatr ufundowana przez Prezydenta Bielska - Białej
- zdobył tytuł Najlepszego Saksofonisty Sopranowego (2003) w ankiecie czytelników magazynu "Jazz Forum"

Również nagrania Pierończyka były wielokrotnie wyróżniane:
- płyta "Few Minutes In The Space" (ADAM PIERONCZYK TRIO) była nominowana do nagrody "Fryderyk" w kategorii: Najlepszy Album Jazzowy Roku (1997),
- płyta "Live In Sofia" (LESZEK MOZDZER / ADAM PIERONCZYK) została wybrana przez pismo "Jazz Forum" Najlepsza Płyta Roku (1998) oraz była nominowana do nagrody "Fryderyk" w kategorii Najlepszy Album Jazzowy (1998),
- płyta "Digivooco" (ADAM PIERONCZYK DIGIVOOCO) została wybrana przez "Jazz Forum" Najlepsza Płyta Roku (2001).

Prasa o Adamie Pierończyku:

Adam Pierończyk to najciekawszy dziś polski saksofonista.
(Gazeta Wyborcza)

33-letni saksofonista to jeden z jazzmanow, którzy zdecydują o kształcie polskiego jazzu w XXI wieku.
(Newsweek)  

Adam Pierończyk to odkrycie - dzięki swojemu ciepłemu brzmieniu, bystrej wyobrażni i ekspresji do granic możliwosci.
(Cadence New York)

Adam Pierończyk to scisla czołówka polskiego jazzu. Jak mało komu, udaje mu się łączyć instrumentalna wirtuozerie, precyzje i intelektualne wyrafinowanie z emocjonalnością graniczącą z ekshibicjonizmem. Pierończyk spała się w swoich improwizacjach, a słuchacze razem z nim.
(Gazeta Wyborcza)

Nowa nadzieja polskiego jazzu.
(Berliner Morgenpost)

Działalność Pierończyka to nowa jakość w polskim jazzie.
(HiFi)

Trudno jest zaszufladkowac Pierończyka lub porównywać z kimkolwiek innym. To wielki muzyk.
(Jazz Forum)

Adam Pierończyk należy od kilku lat do najważniejszych i najbardziej twórczych artystów polskiej sceny jazzowej.
(Gazeta Wyborcza)  

Adam Pieronczyk to najjaśniejszy punkt polskiej saksofonistyki jazzowej; artysta, który nie musi już nikomu udowadniać swej klasy.
(HiFi)

Muzyka Pierończyka jest wirtuozerska, przemyślana, wyrafinowana, ale nie wyrachowana i chłodna, a jego improwizacje niosą ogromny ładunek duchowy, są głębokie i nasycone żarem uczuć.
(Gazeta Wyborcza)

Adam Pierończyk to świetny technicznie, żywiolowy saksofonista - nawet odrobine bardziej "cool" niż niektórzy mistrzowie tego instrumentu.
www.adampieronczyk.com

Łomża znalazła się na trasie promującej najnowszą, dwunastą już autorską płytą w dorobku 36-letniego saksofonisty i kompozytora Adama Pierończyka pt. "Live In Berlin" wydaną przez niemiecką wytwórnię META RECORDS. Adamowi Pierończykowi towarzyszyć będą: kontrabasista Ed Schuller, który na zaproszenie lidera przyjechał z Nowego Jorku oraz perkusista Krzysztof Dziedzic, ściśle współpracujący z Pierończykiem.

Zapraszamy...

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę