Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Za przyjmowanie łapówek sąd skazał dziś białostockiego urologa Lecha G.

Wymierzył mu karę półtora roku więzienia w zawieszeniu oraz 5 tys. zł grzywny. Lekarz przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Wraz z nim zrobił to pacjent, który wręczył lekarzowi 500 zł. Jemu sąd wymierzył karę 10-ciu miesięcy więzienia w zawieszeniu oraz tysiąca złotych grzywny.

Białostocka prokuratura oskarżyła Lecha G. - zastępcę ds. urologii ordynatora oddziału chirurgicznego szpitala MSWiA w Białymstoku - o przyjęcie 600 zł, dwóch butelek alkoholu oraz słodyczy. Wręczyli mu to trzej pacjenci. Zarzuty postawiono jednak tylko jednemu z nich. Oskarżono go o wręczenie lekarzowi pięciuset złotych za przyjęcie go do szpitala i przeprowadzenie zabiegu. Pozostali dwaj pacjenci nie poniosą żadnej kary, gdyż to oni zawiadomili o wszystkim prokuraturę. Dziś żaden z oskarżonych nie stawił się na ogłoszeniu wyroku. Nie powinni jednak się od niego odwoływać, gdyż wysokość kar już wcześniej uzgodnili z prokuraturą.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę