Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Monitoring w autobusach MPK

Każdy nowy autobus łomżyńskiego MPK będzie miał wewnętrzny monitoring – zapowiada główny specjalista przedsiębiorstwa Janusz Nowakowski. W kilku pojazdach kamery już funkcjonują. W nich, jak mówi Nowakowski, dużo rzadziej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Docelowo wszystkie nowe pojazdy taboru łomżyńskiego MPK będą w monitoring wyposażone. Jak wierzyć wypowiedzi głównego specjalisty Janusza Nowakowskiego – “dużo rzadziej”, może oznaczać nawet “wcale”. Nowakowski nie pamięta bowiem by kiedykolwiek kradzież w monitorowanym autobusie była zgłaszana. Jak mówi wszystko dzięki informacjom umieszczanym w pojeździe o obecności kamer.

Koszt instalacji monitoringu w autobusie to kwota rzędu kilku tysięcy złotych. Jak mówi Janusz Nowakowski – Nowe samochody marki Volvo są już automatycznie wyposażane w kamery, bowiem prośba o takie ponad standardowe wyposażenie jest zawierana przez miasto już w momencie tworzenia specyfikacji przetargowej. Poza tym system jak na razie nie pochłania dużych kosztów.
Kamery, montowane w łomżyńskich autobusach MPK, są głównie skierowane w stronę drzwi wejściowych do pojazdu. Ale nie tylko. Zapis odbywa się na specjalnym nośniku na bieżąco. W razie skargi na kradzież lub zakłócenie porządku nagranie może pomóc w odnalezieniu sprawców.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę