Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Taksówkarze chcą dobrowolnie poddać się karze

Pomagali wyjeżdżać nielegalnie Czeczeńcom, teraz chca dobrowolnie poddać się karze - do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko czterem taksówkarzom. Dwójka z nich to mieszkańcy Zambrowa, pozostali dwaj to krakowianie, jednak sprawa stała się głośna, gdy okazało się, że jeden z oskarżonych to zambrowski radny miejski, Waldemar G. Razem ze swoim kolegą- taksówkarzem od września do grudnia ub.r. pomógł on przedostać się na południową granicę Polski blisko stu Czeczenom z ośrodków w Czerwonym Borze i Łomży.

 Początkowo wozili ich do samej granicy ze Słowacją, ale gdy staż graniczna zwróciła uwagę na taksówki na zambrowskich rejestracjach, dowozili swoich pasażerów w okolice Krakowa i tam przekazywali dwóm miejscowym kolegom. Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy i działanie w grupie zorganizowanej zambrowianom (w tym radnemu) groziło po dwa lata pozbawienia wolności. Sami zainteresowani zaproponowali poddanie się takiemu wymiarowi kary w zawieszeniu i po kilka tysięcy zł. grzywny. Prokurator przyjął ich propozycję, ale ostateczna decyzja należy do sądu.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę