Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Prezydent Brzeziński wysłał list w sprawie tajnych spotkań dot. Via Baltica

Specjalny list do premiera Jarosława Kaczyńskiego, ministra transportu Jerzego Polaczka i prof. Eckharta Kuijkena z Sekretariatu Konwencji Berneńskiej w Strasburgu wysłał Jerzy Brzeziński prezydent Łomży. Prezydent napisał w nim, że jest wzburzony tym, że organizując konsultacje społeczne w ramach opracowywania wielowariantowej oceny środowiskowej przebiegu I Pan-Europejskiego Korytarza Transportowego Via Baltica o miejscu i ich terminie nie powiadomiono zainteresowanych samorządów i mieszkańców.

Jak podkreśla prezydent Brzeziński konsultacje społeczne miały być jednym z najważniejszych etapów prac nad projektem. Tymczasem informacja o miejscach i terminach spotkań zamieszczona została jedynie na stronie wykonawcy opracowania choć strona ta nie stanowi powszechnie znanego źródła informacji - podkreśla prezydent dodając, że „informacja zamieszczona na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wprowadzała w błąd, ponieważ mówiła jedynie o organizowanych spotkaniach informacyjnych na temat trasy Via Baltica. Podano jedynie termin spotkania, nie podając miejsca i godziny. Istotne też jest, że informacja ta pojawiła się na stronie GDDKiA w dniu 21 września, po południu, a więc już po pierwszym spotkaniu. Tak ograniczona informacja uniemożliwiła udział wielu osobom, zainteresowanym tą sprawą” – napisał w liście do premiera i ministra transportu prezydent Łomży prosząc jednocześnie o to aby obaj podjęli interwencję, by „konsultacje społeczne w tej ważnej sprawie odbywały się zgodnie z regułami demokracji”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę