Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

czwartek 20.05.2004

Gazeta Współczesna - Nadal prowizorka Gazeta Wyborcza - Ministerstwo Zdrowia i prokuratura kontrolują NFZ Gazeta Wyborcza - Koalicja chce się pozbyć wicemarszałka Kamińskiego Kurier Poranny - Obraza Boska Gazeta Współczesna - Powtórka z egzaminu

Gazeta Współczesna - Nadal prowizorka
O 5 tys. mkw. powiększy się teren targowiska przy dworcu autobusowym w Łomży. Miasto przejęło od PKP za długi działkę o takiej powierzchni od strony ul. Dworcowej.
– Administrator targowiska, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, przygotowuje plany zagospodarowania tej działki tak, by służyła ona kupcom bazarowym. Mamy na uwadze przede wszystkim kupców, handlujących artukułami spożywczymi, którzy potrzebują odpowiednich warunków sanitarnych. Zaproponujemy kupcom częściowe poniesienie kosztów tworzenia tych warunków, leży to przede wszystkim w ich interesie – poinformował Marcin Sroczyński, z-ca prezydenta Łomży.
Mimo powiększenia powierzchni, targowisko nadal będzie miało status tymczasowego. Według M. Sroczyńskiego o docelowym rozwiązaniu trudno teraz mówić. Teren przy dworcu jest za mały, by usankcjonować go w tej chwili jako bazar w planie zagospodarowania przestrzennego miasta.
więcej: Gazeta Współczesna - Nadal prowizorka

Gazeta Wyborcza - Ministerstwo Zdrowia i prokuratura kontrolują NFZ
Ministerstwo Zdrowia i prokuratura okręgowa przyglądają się pracy podlaskiego NFZ. Chodzi o kontraktowanie usług stomatologicznych na rok 2004, a także ginekologii i położnictwa
Kontrolerzy ministerstwa rozpoczęli pracę od zapoznania się z przebiegiem kontraktowania usług stomatologicznych. Jak pisaliśmy w grudniu - z wynikami konkursu ofert na stomatologię nie zgodziło się 23 dentystów. To ci, z którymi NFZ nie podpisał umów. Dentyści zarzucali funduszowi, że rozpatrując oferty, nie kierował się dobrem pacjentów. Konkurs był utajniony, do końca nie wiadomo więc, jakie kryteria były brane pod uwagę. Lekarze mieli pretensje m.in. o to, że fundusz nie przedłużył umów z gabinetami, które od kilku lat pracowały na kontrakcie i miały już swoich stałych pacjentów.
- Przy wyborze ofert brana pod uwagę była dostępność do usług [m.in. praca w soboty], ich jakość, kwalifikacje personelu i wyposażenie w sprzęt - tłumaczył dyrektor podlaskiego NFZ Adam Kurluta.
więcej: Gazeta Wyborcza - Ministerstwo Zdrowia i prokuratura kontrolują NFZ

Gazeta Wyborcza - Koalicja chce się pozbyć wicemarszałka Kamińskiego
W najbliższy poniedziałek możemy się spodziewać roszady w podlaskim Zarządzie Województwa. Wicemarszałka Jana Kamińskiego z Podlaskiej Inicjatywy Ludowej ma zastąpić jego klubowy kolega Karol Tylenda. Czym zawinił Kamiński?
Podlaska Inicjatywa Ludowa (dawniej Samoobrona) to jeden z członów koalicji rządzącej województwem. Pozostałe to SLD i PSL. W pięcioosobowym zarządzie PIL ma dwie osoby: wicemarszałka Jana Kamińskiego i członka zarządu Karola Tylendę. Ten pierwszy w poniedziałek na sesji sejmiku ma stracić stanowisko.
- Wystąpiłem do przewodniczącego sejmiku o poszerzenie programu sesji o taki punkt - przyznaje marszałek Janusz Krzyżewski (SLD). - Jednak to klub PIL wystąpił do mnie z tym wnioskiem. Klub postanowił cofnąć panu Kamińskiemu swoją rekomendację.
Kamiński twierdzi, że o inicjatywie klubu nic nie słyszał. Dopiero wczoraj otrzymał poprawiony program sesji.
- Posiedzenia klubu nie było - tłumaczy (jeszcze) wicemarszałek. - Jak sądzę, z taką inicjatywą wyszedł Karol Tylenda. Trochę przykro, bo wydawało mi się, że klub powinien stać murem za swoim kolegą.
więcej: Gazeta Wyborcza - Koalicja chce się pozbyć wicemarszałka Kamińskiego

Kurier Poranny - Obraza Boska
"Czego tu, k..., przyszłaś. Zabieraj się stąd, ty gnojówo" - powiedział do modlącej się przy kapliczce Matki Boskiej Eugenii Żur proboszcz Stanisław Dudek.
W Bokinach wczoraj zawrzało. - Obraza Boska. Miarka się przebrała! Zabierajcie proboszcza - zażądali od delegacji z Kurii Biskupiej w Łomży parafianie. - Zabierajcie natychmiast! - krzyczeli.
Jak powiedział "Porannemu" ks. prałat Jan Sołowianiuk, wikariusz biskupi ds. duszpsterskich, ks. Stanisław Dudek, proboszcz z Bokin został oficjalnie odwołany 14 maja. Biskup wyznaczył już następcę, który obejmie parafię 26 czerwca i właśnie wczoraj nowy ksiądz przyjechał do Bokin z delegatem Kurii.
więcej: Kurier Poranny - Obraza Boska

Gazeta Współczesna - Powtórka z egzaminu
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna zareagowała zbyt ostro, unieważniając egzamin w gimnazjum – uważa wójt Wizny Jan Olszewski.
Uczniowie tamtejszego gimnazjum będą musieli powtórzyć część matematyczno-przyrodniczą egzaminu końcowego w dniu 16 czerwca z przyczyn proceduralnych. Według OKE doszło tam do licznych nieprawidłowości, m.in. wniesienia na salę egzaminacyjną „ściągi” z rozwiązanym zadaniem, krążenia członków komisji po sali, przebywania na sali postronnych osób oraz udzielenia przez dyrektora szkoły wyjaśnień, nie związanych z instrukcją, zawartą na pierwszej stronie arkusza egzaminacyjnego.
– Po rozmowie z panią dyrektor uważam, że komisja zareagowała zbyt ostro – powiedział nam wczoraj wójt J. Olszewski. – Według pani dyrektor, jedna z nauczycielek rozwiązała zadanie na prośbę uczniów, którzy już zakończyli egazmin i opuścili salę. OKE uważa, że ta kartka znalazła się na sali egzaminacyjnej. Pani dyrektor twierdzi, że nie ma na to dowodów.
Według wójta pozostałe sprawy, zakwestionowane przez OKE jako odstępstwa od procedury, w wersji pani dyrektor nie mają takiego charakteru.
więcej: Gazeta Współczesna - Powtórka z egzaminu

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę