Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wójt Nowych Piekut chce oddalenia roszczeń parafii prawosławnej

Wójt Nowych Piekut wystąpił do komisji regulacyjnej o oddalenie roszczeń parafii prawosławnej, która wystąpiła o przekazanie jej 52 ha lasów i gruntów rolnych w tej gminie. Według władz parafii w Maleszach (gm.Wyszki) taki był stan posiadania kościoła prawosławnego w Hodyszewie i o zwrot takiego obszaru parafia wystąpiła do komisji regulacyjnej ds. Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Wójt Nowych Piekut, Marek Kaczyński, w swojej odpowiedzi twierdzi, że jego gmina nie jest podmiotowo związana z nieruchomością, o którą zabiega wnioskodawca, a ponadto parafia prawosławna nie przedstawiła dowodów na posiadanie tej nieruchomości w przeszłości.

Kościół prawosławny - i biskup Jakub i parafie istniejące w województwie podlaskim wystąpiły o wiele nieruchomości należących do niego na przełomie XIX i XX wieku- poinformował rzecznik diecezji białostocko- gdańskiej, nie ujawnił jednak ile takich wniosków trafiło do komisji regulacyjnej.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę