Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Stypendia dla 250 uczniów i studentów w Łomży.

Od dzisiaj uczniowie i studenci z Łomży i powiatu mogą ubiegać się o stypendia. Są one wypłacane w ramach programu "Wyrównywanie szans edukacyjnych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Stypendia są skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. W sumie trafią do 251 osób.

Stypendia skierowane są do uczniów i studentów, ale nie wszystkich mówi Iwona Konopko z Wydziału Oświaty Łomżyńskiego Ratusza. "Są to stypendia skierowane do uczniów mieszkających poza miastem a uczących się w łomżyńskich szkołach ponadgimnazjalnych. Studenci muszą być zameldowani w Łomży" Dochód na członka rodziny nie może być większy niż 504 zł netto. Uczniowie mogą liczyć na 150 zł miesięcznie, studenci dostaną 250 zł. Pieniądze będą co miesiąc wpłacane na konto studenta, albo rodziców ucznia. W przypadku tych ostatnich zmienią się jednak kryteria, np których stypendium będzie rozliczane."Nie będzie refundacji wydatków na podstawie faktur. Wypłaty będą się odbywały na podstawie zaświadczeń ze szkoły o tym, że uczeń chodzi na lekcje" Czyli uczniowie, którzy będą chodzili na wagary stracą stypendium. Granicą jest 15 nieusprawiedliwionych godzin miesięcznie. Żeby stypendium otrzymać trzeba złożyć odpowiedni wniosek. Uczniowie muszą to zrobić do 20 września w swojej szkole. Do wniosku trzeba dołączyć min zaświadczenia potwierdzające zameldowanie i dochód rodziny. Studenci mają na to czas do 10 października. Potrzebne dokumenty można także znaleźć na stronie internetowej urzędu miasta www.lomza.pl. Stypendia dostanie 231 uczniów i 20 studentów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę