Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rekordowe bezrobocie

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w łomżyńskim Powiatowym Urzędzie Pracy spadła poniżej 6 tys osób. To prawdziwy rekord wszechczasów. Jeszcze nigdy po upadku komunizmu w Łomży nie było tak mało zarejestrowanych bezrobotnych. Zdaniem przedstawicieli zatrudniaka bezrobocie spada, bo lokalni pracodawcy chcą zatrudniać nowych pracowników, a poza tym wielu bezrobotnych wyjeżdża do pracy za granicą.


Na koniec sierpnia liczba zarejestrowanych w PUP-ie bezrobotnych wyniosła 5.957 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 77 osób.
Stopa bezrobocia wyniosła 13,3 %, przy czym dla miasta Łomży osiągnęła ona pułap 15,0 %.
W sierpniu do urzędu zgłosiło 466 nowych bezrobotnych. W tym samym czasie do urzędu wpłynęły 194 oferty pracy. Pracę podjęło 219 osób bezrobotnych. Niestety liczba zatrudnianych spadła w porównaniu do lipca o 24 osoby, a w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku o 31 osób.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę