Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Inwestycje na wschód

Do resortu rozwoju regionalnego wpłynęło 366 projektów inwestycji, które mogą uzyskać unijne dotacje w programie dla Polski Wschodniej w latach 2007-2013. W tej grupie jest 68 z województwa podlaskiego. Sama Łomża liczy na 160 milionów złotych.

Współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego program zakłada aktywizację 5 województw wschodnich: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko- mazurskiego. Budżet programu - łącznie ze środkami krajowymi - to ok. 2,2 mld euro.
Najwięcej projektów zgłoszonych przez zainteresowanych unijnymi dotacjami (gminy, firmy, uczelnie, instytucje) dotyczy infrastruktury drogowej i wspierania różnych form innowacji.
W Łomży w ramach tego projektu miałyby powstać kampusu i hala sportowa Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, sieć teleinformatyczna i park naukowo – technologiczny. Poza tym miast chciałoby także wyremontować kilka ulic z Aleją Legionów na czele i zakupić nowe autobusy dla MPK, a także m.in. zmodernizować stadionu miejski
Niestety na województwo podlaskie programie Polski Wschodniej przewidziane jest 1,5 mld zł., a to zdecydowanie mniej niż wartość wszystkich złożonych wniosków.
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, które koordynuje projekt zakłada finansowanie przede wszystkim przedsięwzięć dużych, mających zdecydowany wpływ na rozwój regionów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę