środa, 23 października 2019 napisz DONOS@

Inwestycje na wschód

Do resortu rozwoju regionalnego wpłynęło 366 projektów inwestycji, które mogą uzyskać unijne dotacje w programie dla Polski Wschodniej w latach 2007-2013. W tej grupie jest 68 z województwa podlaskiego. Sama Łomża liczy na 160 milionów złotych.

Współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego program zakłada aktywizację 5 województw wschodnich: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko- mazurskiego. Budżet programu - łącznie ze środkami krajowymi - to ok. 2,2 mld euro.
Najwięcej projektów zgłoszonych przez zainteresowanych unijnymi dotacjami (gminy, firmy, uczelnie, instytucje) dotyczy infrastruktury drogowej i wspierania różnych form innowacji.
W Łomży w ramach tego projektu miałyby powstać kampusu i hala sportowa Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, sieć teleinformatyczna i park naukowo – technologiczny. Poza tym miast chciałoby także wyremontować kilka ulic z Aleją Legionów na czele i zakupić nowe autobusy dla MPK, a także m.in. zmodernizować stadionu miejski
Niestety na województwo podlaskie programie Polski Wschodniej przewidziane jest 1,5 mld zł., a to zdecydowanie mniej niż wartość wszystkich złożonych wniosków.
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, które koordynuje projekt zakłada finansowanie przede wszystkim przedsięwzięć dużych, mających zdecydowany wpływ na rozwój regionów.

 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę