Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Rycerze, białogłowy... i czarownice.

Przez trzy dni i trzy noce pod Nowogrodem obozowali średniowieczni rycerze, wojowie, chłopi i damy. Imprezę dla miłośników średniowiecza z regionu i całej Polski zorganizowała Kompania Świętego Krzysztofa - to grupą przyjaciół zajmujących się odtwarzaniem tradycji rycerskich.

Jak mówi Krzysztof Indar Babiński do utworzonego specjalnie w tym celu średniowiecznego obozowiska nad Narwią przyjechało niemal 60 osób. Była to rycerska brać z całej Polski – Łomży, Częstochowy, Legnicy, a nawet Rosji.
Przez trzy dni wszyscy poprzebierani w dokładne kopie strojów z epoki – wiek XIII – zachowywali się tak jakby czas został cofnięty. Nie stosowano żadnych plastikowych torebek, papieru toaletowego, czy papierosów... o telefonach komórkowych nie wspominając.
- Nawet jadło było naturalne - podkreśla Babiński.
Jak przystało na średniowiecznych rycerzy nie obyło się bez bitki. Były turnieje rycerskie, ale był także niespodziewany atak niewiernych, którzy zakradwszy się do obozu porwali syna magnata...
W nocny pościg za porywaczami ruszyło kilkudziesięciu wojów. Z pochodniami przeczesywali okoliczne lasy by wreszcie odnaleźć porywaczy i odbić dziecko...
Dodajmy, że nikomu jednak nic się nie stało. Nawet czarownica, którą miano spalić na stosie... uciekła.

 * * *
Wszystkich, którzy chcieliby zasmakować średniowiecza zaprasza Kompania Świętego Krzysztofa. Więcej informacji na stronie www.grod.org

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę