Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zwycięzcy Biesiady Miodowej w Kurowie

Miód gryczany z pasieki Roberta Łapińskiego z Łomży zwyciężył w rankingu na najlepszy Podlaski miód VII Biesiady Miodowej która kończy się w Kurowie w Narwiańskim Parku Narodowym. Najsmaczniejszym miodem okazał się miód lipowy Piotra Olesiuka z Hajnówki. W ciągu dwóch dni biesiadę odwiedziło kilka tysięcy Podlasian, choć największe tłumy przyjechały do Kurowa właśnie dziś. To oni na specjalnych kuponach i po degustacji decydowali który miód najbardziej im smakuje.

Najlepszy miód Biesiady był wybierany w badaniach laboratoryjnych Zakładu Bromatologii Akademii Medycznej w Białymstoku. A miód warto mieć w domu zwłaszcza zimą. Jak mówią pszczelarze ma nie tylko dobry smak ale też działanie antybakteryjne, podnosi odporność uzupełnia niedoboy witamin i minerałów. W tym roku nie powinniśmy narzekać na brak miodu. Pszczelarze i pszczoły miały dużo pracy. Najwiećej jest miodu spadziowego, najmniej gryczanego. Naukowcy-bromatolodzy przypominają, że aby dobry miód nie zatracił swoich właściwości nie powinien być na przykład wystawiany na słońce ani też dodawany do wrzącej herbaty czy zbyt gorącego mleka, lecz dopiero wtedy, gdy napoje mają pokojową temperaturę. Kolejna biesiada za rok.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę