Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Pijani kierowcy surowo karani.

11 zabezpieczonych samochodów, ponad 50 wniosków o zakaz prowadzenia pojazdów powyżej 5 lat a także wnioski o upublicznienie wyroków i danych drogowych przestępców – to tylko niektóre działania prokuratur w okręgu łomżyńskim wobec nietrzeźwych kierowców. Od lipca obowiązują obostrzenia w traktowaniu pijanych za kółkiem, które wprowadził minister sprawiedliwości.


Od tego czasu Prokuratura Okręgowa w Łomży na terenie swojego działania odnotowała 124 przypadki kierowania pojazdami przez nietrzeźwych kierowców. O prowadzonych wobec nich postępowaniach mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży, Prokurator Maria Kudyba:

- W stosunku do 79 sprawców wnioski, które skierowano do sądu, dotyczyły wymierzenia kary grzywny samoistnej lub kary grzywny obok kary pozbawienia wolności. W stosunku do 57. sprawców tych czynów złożono wnioski o podanie wyroku do publicznej wiadomości z pełnymi danymi osobowymi. W stosunku do 56. sprawców zawnioskowano środki karne w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na czas powyżej lat 5.

Przypomnijmy, 26 czerwca minister sprawiedliwości wydał wytyczne co do postępowania wobec sprawców przestępstw przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji dokonanych przez pijanych kierowców. Wskazują one na bardziej surowe karanie nietrzeźwych kierowców, zwłaszcza tych, którzy spowodowali wypadek. Od 1 lipca, kiedy owe wytyczne weszły w życie, prokuratury okręgu łomżyńskiego skierowały akty oskarżenia przeciwko 128 osobom, które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Okręg działania łomżyńskiej prokuratury obejmuje Łomżę, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Kolno i Grajewo.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę