Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Rowerzyści z Kolna jadą na Jasną Górę.

Pielgrzymkę kierowców jednośladów zorganizowała parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie w diec. łomżyńskiej. Przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej od soboty zdąża 40 osób. Przyświeca im hasło: „Maryjo umacniaj naszą wiarę”.

Najmłodszy pielgrzym-rowerzysta ma 13 lat, najstarszy 68. Dziennie pątnicy pokonują od 60 do 95 kilometrów. Były już pierwsze drobne potknięcia – otarcia łokci i boków, ale na razie nikt nie zrezygnował z pielgrzymowania. - Pomysł rowerowej pielgrzymki z Kolna do Częstochowy zrodził się przed rokiem - mówi proboszcz parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie, ks. Wojciech Stefaniak. Kapłan na pieszą wędrówkę nie miał czasu, więc zaproponował parafianom, aby pojechali razem z nim na Jasną Górę. W ubiegłym roku zgłosiło się 30 śmiałków, w tym roku o 10. więcej. W grupie są także rowerzyści z innych parafii, m.in. św. Anny w Kolnie, a także z Turośli, Małego Płocka a nawet Gdańska. Do Częstochowy rowerzyści dotrą w czwartek po południu. W piątek rano wezmą udział w Mszy św., po której nastąpi rozwiązanie pielgrzymki.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę