Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ile wniosków o świadczenia rodzinne wpłynęło do ośrodków pomocy społecznej w naszym regionie?

O wiele mniej osób niż przewidywali pracownicy miejskich ośrodków pomocy w naszym regionie złożyło wnioski o świadczenia rodzinne. W Łomży są to ponad 3 tysiące z 7 tysięcy spodziewanych, w Białymstoku - około 8 tysięcy z ponad 20 tysięcy, a w Suwałkach - prawie 3 tysiące z 6 tysięcy. Osoby, które złożyły wnioski do końca lipca pieniądze dostaną we wrześniu. Te, które zrobią to teraz - w październiku, ale z wyrównianiem za wrzesień. I dlatego - jak mówią pracownicy miejskich ośrodków pomocy - ci, którzy pilnie pieniędzy nie potrzebują - zwlekają ze złożeniem wniosku, a małe zainteresowanie nie oznacza, że zmniejszyła się liczba osób, którym zasiłek rodzinny przysługuje.

Pracownicy miejskich ośrodków pomocy obawiają się kolejek i dużego zainteresowania pod koniec sierpnia, kiedy to rodzice będą potrzebować pieniędzy na szkolne wyprawki. Na razie w naszym regionie o pomoc ubiega się jedna trzecia tych osób, które pobierały świadczenia w kończącym się właśnie okresie zasiłkowym. O zasiłek rodzinny, którego wysokość od września zależeć będzie od wieku dziecka i będzie wynosić od ponad 40 do ponad 60 złotych miesięcznie na każde dziecko, mogą starać się rodzice lub opiekunowie prawni dzieci. Muszą spełniać kryterium dochodowe. Dochód miesięczny netto na jedną osobę w rodzinie nie może przekraczas 504 złotych, a w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne - 583 złotych. Wnioski można pobierać ze stron internetowych miejskich ośrodków pomocy lub w ich siedzibach. Składać je można w Białymstoku przy ulicy Bema 89D (tel. 085 878 63 93 lub 878 63 98), w Łomży przy Polnej 16 (tel. 086 216 09 46), a w Suwałkach - od poniedziałku - przy ulicy Młynarskiego 9 (tel. 087 567 60 08).
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę