Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gwędziarzy Ludowych w Zbójnej

260 osób - zespołów, śpiewaków i muzyków ludowych prezentowało swoje umiejętności na Regionalnym Przeglądzie Kapel Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej. Organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury przegląd był eliminacją do wielu imprez o randze krajowej, w tym także do ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej, które rokrocznie odbywają się w Nowogrodzie. Teresa Pardo – organizator i członek jury przeglądu podkreśla, że najwięcej - około 80% - było zespołów i śpiewaków z Kurpi.

W niedzielne popołudnie i wieczór stadion w Zbójnej zapełnił się muzykami i widzami. Przesłuchaniom konkursowym, poza jury, przysłuchiwało się kilkaset osób.

Jury wyłoniło najlepszych:
W kategorii zespołów śpiewaczych
- w grupie dorosłych przyznano 3 równorzędne pierwsze miejsca, które zajęły Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy, Zespół Śpiewaczy z Turośli i Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej (kobiety)
- w grupie dziecięco – młodzieżowej natomiast najlepszy okazał się Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu.
W kategorii gawędziarzy I miejsca przyznano Karolinie Kossewskiej z Lemana oraz Magdzie Kopeć ze Zbójnej
Niezmiennie najlepszą solistką śpiewaczką była Eugenia Kuliś z Kruszy, a obok niej Katarzyna Załęcka z Nowogrodu.
Najładniej zatańczyła para z Nowogrodu – Katarzyna Załęcka i Adam Florczyk.
W kategorii zespołów folklorystycznych, najlepszy okazał się Zespół Folklorystyczny Teatru Form Różnych z Zambrowa, natomiast w kategorii Kapel Ludowych pierwszego miejsca nie przyznano, a drugie równorzędnie zajęły Kapela Kurpiowska ze Zbójnej oraz Kapela Kurpiowska z Łomży.
Wykonawcy wszystkich kategorii, którzy prezentowali folklor kurpiowski i zajęli I i II
miejsca wezmą udział w czerwcowych Ogólnopolskich Dniach Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie oraz będą reprezentować swoje powiaty na przeglądzie województwa podlaskiego w Wysokim Mazowieckim

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę