Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Żegnamy Annę Dąbrowską

Główne zdjęcie
Hanka Bielicka i Anna Dąbrowska żegnają publiczność

Dzisiaj pożegnamy Annę Dąbrowską – zmarłą w sobotę działaczkę społeczną, wieloletnią prezes Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dzisiaj w kaplicy pw. Św Józefa w domu pogrzebowym „Marczyk” o godzinie 14.00. Później kondukt żałobny uda się na najstarszą nekropolię w mieście. Ciało Anny Dąbrowskiej spocznie w rodzinnym grobowców na cmentarzu przy ulicy Kopernika w Łomży. Anna Dąbrowska zmarła w sobotę po długiej i ciężkiej chorobie. Miała 46 lat.

 

Pomimo wrodzonego optymizmu przegrała walkę z rakiem. Z wykształcenia była pedagogiem. Niestety choroba nie pozwoliła jej pracować z młodzieżą. Wszystkie siły i pomysły na aktywne życie Pani Anna zaczęła więc realizować działając od 1996 roku w Stowarzyszeniu Kobiet z Problemem Onkologicznym. Najpierw pełniła tam funkcję wiceprezesa, od 2000 roku była prezesem Stowarzyszenia.

Niestrudzona działaczka społeczna od wielu lat walczyła o coraz bardziej powszechną świadomość i profilaktykę w walce z rakiem. - Najwspanialsze w niej było to, że chociaż sama dotknięta chorobą i bólem potrafiła zaszczepiać we wszystkich radość życia - tak wspomina przyjaciółkę członkini stowarzyszenia Wanda Wałkuska.

Członkinie stowarzyszenia zapewniają, że dołożą wszelkich starań by kontynuować dzieło Anny Dąbrowskiej. Zmarła była między innymi organizatorką znanych charytatywnych imprez, „Noworocznego Balu Życzliwych Serc” i „Czerwcowych dni Walki z Rakiem”. To głównie dzieki jej staraniom w łomżyńskim szpitalu pojawił się nowy mammograf, urządzenie pozwalające łatwiej i szybciej diagnozować zmiany nowotworowe. Stowarzyszenie wsparło zakup sprzętu znaczną sumą zgromadzonych funduszy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę